Studijų mugėje – dėmesys Nacionalinei TAU universiadai

Šių metų vasario 6–7 dienomis „Litexpo“ parodų centre Vilniuje vyko paroda „STUDIJOS 2020“, kuri yra didžiausia tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Joje pristatomas didelis mokymosi paslaugų pasirinkimas ir įvairios papildomos galimybės. Dėmesys parodoje skirtas tiek Lietuvos aukštosioms universitetinėms ir ne universitetinėms mokymosi įstaigoms, tiek profesinėms mokyklos ar užsienio universitetams.

Pirmą kartą parodoje viena parodų salė skirta „Mokymuisi visą gyvenimą“. Diskutuota apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu. Mokymosi visą gyvenimą salėje skaityti įvairaus pobūdžio pranešimai skirtingomis temomis, kurie sulaukė nemažo moksleivių ir kitų dalyvių dėmesio.  KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka skaitė paskaitą tema „ECIU University – futuristinė išsilavinimo tendencija“. Karjeros konsultantė, LKSA direktorė Daiva Šilienė kalbėjo apie tai, kas šiandien žmogui „pailgina rankas“, diskutuota apie ugdymo karjeros svarbą mokykloje mokymosi visą gyvenimą kontekste. Edukacinių bendrovių grupės „KALBA  kūrėjas Rytis Jurkėnas pristatė pranešimą, kurio tema „Pagrindiniai specialybės pasirinkimo iššūkiai ir praktiniai patarimai“.

Nacionalinei TAU asociacijai „Mokymosi visą gyvenimą“ salėje skirtame stende pateikta vaizdinė medžiaga apie projektus, savanorystės idėjas, reklamuota Radviliškyje liepos mėnesį vyksianti universiada. Asociacijos vicepirmininkė, projektų vadovė Regina Dovidavičiūtė kartu su kolegomis moksleiviams ir juos atlydėjusiems mokytojams, tėvams ir seneliams papasakojo apie asociacijos tikslus, skatino įsitraukti į TAU veiklas. Radviliškio TAU atstovai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus renginių organizatore Jolanta Baltrėtienė ir švietimo paslaugų vadybininku Kęstučiu Dambrausku pristatė IV Nacionalinę TAU universiadą. Parodos dalyviams buvo dalinami informaciniai lankstinukai – moksleivių prašyta juos perduoti savo seneliams ir pakviesti atvykti į renginį.

Liepos 2–3 d. Radviliškyje vyksiančios universiados tikslas yra propaguoti sportą bei fizinį aktyvumą kaip neatskiriamą asmenybės ugdymo priemonę, sveikatos išsaugojimo šaltinį tarp pagyvenusių žmonių. Tikimasi sulaukti apie 500 dalyvių iš 29 Trečiojo amžiaus universitetų.  Dalyvaudami sportinėse rungtyse, bendraudami ir bendradarbiaudami, TAU lankytojai stiprins ir ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, didins ištvermę ir motyvaciją, propaguos sportą ir fizinį aktyvumą.


© 2020 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.