Image
Image
Image
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras

Sveikatingumo ugdymo stovykla sodyboje „Gomerta“

Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai vasarą pradėjo „Sveikatingumo ugdymo stovykloje“, kuri vyko sodyboje „Gomerta“, Radviliškio rajone Šaukoto sen. Goriškio kaime. Stovykla buvo organizuojama panaudojant Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšas bei lėšas gautas iš neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos bei pačių senjorų lėšomis. Rita Vaigauskienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja,

atidarydama stovyklą, pasveikino susirinkusiuosius stovyklautojus linkėdama mylėti ir saugoti save.

Stovyklautojai iškarto įsitraukė į aktyvias veiklas: dalyvavo praktiniame užsiėmime „Spalvų ir formų kalba: ką jos mums sako?“, kurį vedė Irena Baltiejienė, VŠĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centro socialinė darbuotoja. Praktinio užsiėmimo metu senjorai spalvomis ir formomis bandė išreikšti žodžiais sunkiai nusakomus dalykus, emocijas, užgniaužtus jausmus. Buvo dailininkai ir modeliai. Šis užsiėmimas suteikė daug teigiamų emocijų. Su mandalų pynimo paslaptimis supažindino Aušra Augutė, VŠĮ „Laimės namai“ įkūrėja. Visi kūrė savo pirmąją mandalą, mokėsi pynimo ornamentų, pasinėrė į meditacinę kūrybinę atmosferą. Vakarojo stovyklautojai žiūrėdami filmą ar vaikščiodami ežero pakrante, klausydamiesi nuostabių gamtos garsų.

Rytais stovyklautojai energingai mankštinosi, žaidė komandinius žaidimus, maudėsi ežere ar dalyvavo mankštose, kurias vedė Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Dalia Balčiūnienė. Toliau naujos veiklos – po pusryčių vyko „Maudynės gonge“. Puikus oras leido mėgautis gongų garsais lauke, pasinerti į „transo“ būseną, atsipalaiduoti. Praktinį užsiėmimą vedė Vyrenijus Andrijauskas, „Šri Šri“ jogos centro įkūrėjas, gongo meistras. Vėliau diskusija apie patirtus jausmus bei mus supantį pasaulį. Dar vienas užsiėmimas – „Fraktalų piešimas – magiškas kelias į save“, kurį vedė dailininkė Aurelija Veršininė. Senjorai susipažino praktiškai su atpalaiduojančiu, kūrybingumą ir intuiciją skatinančiu bei itin spalvingu fraktalų piešimu. Nusipiešė po piešinį-testą, leidžiantį pažvelgti į mūsų vidinį pasaulį. Dailininkė aptarė, kas dalyvių piešiniuose matosi bei kokios būtų rekomendacijos vidinei būsenai harmonizuoti. Vakarėjant stovyklautojai dalyvavo paskaitoje-diskusijoje „Vidinė ramybė – kelias į laimę“, kurią skaitė Rolandas Augutis, VŠĮ „Laimės namai“ įkūrėjas. Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad visi kasdien patiriami išgyvenimai ir emocijos kyla tik iš mūsų pačių vidinio pasaulio, žmogus pats turi nuspręsti kas svarbu jam. Paskaitą „Senatvė – ypatingas žmogaus gyvenimo tarpsnis“ skaitė psichologė Enrika Margienė.

Stovyklautojai džiaugėsi „Sveikatingumo ugdymo stovykla“, apgailestavo, kad greit baigėsi ir tikisi programos tęsinio kitąmet.


© 2020 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.