senjorai

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius tęsia Švietimo mainų paramos fondo finansuojamo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Grundtvig senjorų savanorystės projekto „Still active and happy“ („Laimingi ir aktyvūs“) (LLP-GRU-SP-2012-LT-00015) veiklas.

Projekto tikslas: plėtoti partnerystę tarp miestų (Mersin ir Radviliškio), skatinti mokymosi visą gyvenimą veiklą.

2013 m. lapkričio 4 d. penkios Radviliškio senjoros išvyko savanoriauti į Mersin miestą Turkijoje. Senjoros išklausė turkų kalbos pradžiamokslį, kurį kantriai aiškino Radviliškyje (2013 m. balandžio 21 gegužės 11 d.) viešėję turkų senjorai savanoriai. Senjorų tarpe nekilo jokių kultūrinių nesklandumų, užsimezgė draugiški ryšiai.

Radviliškiečiai senjorai Turkijoje pradėjo savanoriauti ausdami kilimus. Laisvu laiku susipažino su turkų senjorų šeimomis, lankėsi jų ir giminaičių namuose, susipažino su Mersin miestu, aplankė į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Kapadonijos regioną.

Linkime savo senjorams sėkmingo savanoriavimo ir laukiame sugrįžtant įgijus naujos patirties. Džiugu, kad ir vyresnio amžiaus žmonės noriai mokosi, dalinasi savo žiniomis ir patirtimi.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius įgyvendino Švietimo mainų paramos fondo finansuojamą „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Grundtvig senjorų savanorystės projektą „Still active and happy“ („Laimingi ir aktyvūs“). Ši programa siūlo naują mobilumo formą vyresnio amžiaus Europos piliečiams, kuri leidžia jiems mokytis, dalintis žiniomis ir patirtimi.

Projekto trukmė 2012-08-01 – 2014-07-31.

Projekto veikloms įgyvendinti Lietuvoje skirta – 44.420 Lt.

Projekte dalyvauja Radviliškio ir Mersil (Turkija) senjorai.

Projekto tikslas: plėtoti partnerystę tarp miestų (Mersin ir Radviliškio), skatinti mokymosi visą gyvenimą veiklą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius sulaukė penkių senjorų savanorių iš Turkijos Mersin miesto. Senjorai dalinosi savo patirtimi, žiniomis ir mokėsi kartu. Senjorai mokė turkų kalbos Radviliškio r. Trečiojo amžiaus universiteto studentus. Besimokančiųjų tarpe buvo tie, kurie spalio mėnesį vyks savanoriauti į Turkiją. Mokė ne tik kalbos, bet ir meninės raiškos paslapčių: piešė ant vandens, ant tekstilės, gamino papuošalus iš karoliukų.

Turkai senjorai apsilankė Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriuje, kur ne tik rūpinosi žmonių su negalia priežiūra, bendravo ir padėjo dirbti dienos užimtumo centro kolektyvui, bet ir supažindino su Ebru meno subtilybėmis ir suteikė galimybes išbandyti šią techniką.

Svečių iš Turkijos ir jų pagalbos sulaukė Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Jaunimo erdvės“ darbuotojai. Turkai bendravo su „Jaunimo erdvės“ jaunimu, žaidė įvairius žaidimus, diskutavo apie turkų ir lietuvių kultūrų skirtumus.

Svečiai iš Turkijos dalyvavo ir mūsų šalies kasmetinėje akcijoje „Darom“, kuri jau tapusi tradicija, paliko jiems didelį įspūdį.

Turkų senjorai padėjo ruoštis Respublikinei Trečiojo amžiaus universitetų konferencijai „Kasdien auginu savo gyvenimą...“. Savanoriai sukūrė šios konferencijos emblemą, skaitė pranešimą „Senjorų gyvenimas Turkijoje“. Vakaronėje, vykusioje po konferencijos, svečiai iš Turkijos šoko lietuvių liaudies šokius, klausėsi liaudiškos muzikos.

Savanoriai ne tik užsiėmė savanoriška veikla, bet ir mokėsi patys. Jie susipažino su lietuvių liaudies kultūra, tradicijomis. Laisvu laiku lankėsi Kėdainiuose, Trakuose, Vilniuje, Palangoje, Šiauliuose.

© 2018 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.